تفاوت FCC با CE در هلی شات ها

بارها شده است که هنگاهی برای خرید به فروشنده ای مراجعه می کنید، فروشنده به شما می گوید دستگاه پک اروپاست یا پک آمریکا است.  اگردقت کنید در محصولات Dji هر محصولی را که معرفی می کند، مثلا می گوید فاصله آن برای FCC  هفت کیلومتر است و برای CE چهار کیلومتر است.

در هر فرکانس ، DJI به 2 استاندارد FCC و CE تقسیم شد. جزئیات به شرح زیر است:
-2.4 گیگاهرتز: اگر FCC = 2 کیلومتر باشد ، اگر CE = 500 متر باشد
-5.8 گیگاهرتز: اگر FCC = 2 کیلومتر ، اگر CE = 300 متر باشد

یکسری قوانین و مقررات رادیویی در DJI وجود دارد، مثل FCC ، Ce یا SRRC( مربوط به قوانین رادیویی در چین است) را به شما توضیح داده  و بررسی کنیم.تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. 

استاندارد FCC چیست؟

FCC مخفف Federal Communications Commission نام یک کمیته تنظیم مقررات آژانس دولتی و بین‌المللی در آمریکا است. وظیفه اصلی این سازمان تنظیم امواج رادیویی، تلویزیونی و ماهواره‌ای است تا محصولات با فرکانس رادیویی بدون هیچ‌گونه اختلال و تداخل در پخش امواج کار خود را انجام دهند.

fcc

استاندارد CE چیست؟

شما اگر در اروپا باشید، تمامی محصولات دارای استاندارد CE هستند ، که CE مخفف عبارت فرانسوی Communauté Européenne است. این علامت استاندارد نشانی است که در اروپا وضع‌شده و به‌منزله حمایت از سلامت انسان، حیوانات و طبیعت است. طبق قانون Communauté Européenne هرگونه وسیله‌ای که استفاده از آن موجب به خطر رساندن سلامتی انسان و حیوانات شود و حیات طبیعت را دچار آسیب کند از این استاندارد منع خواهد شد.

ce

استانداردهای CE و FCC در کشورهای مختلف جهان

بر طبق یک تقسیم بندی اروپا، اقیانوسیه، کره جنوبی، بخش هایی از آسیای جنوب غربی، هنگ کنگ، ماکائو از استاندارد CE سرزمین اصلی چین، تایوان، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و بخش هایی از آسیای جنوب شرقی از استانداردFCC  پیروی میکنند.

چند تفاوت دیگر FCC و CE 

یکی از تفاوت ها و همچنین روش تشخیص ما بین استانداردهای رادیویی و تبعیت کردن تجهیزات الکترونیکی از آن در پهپادها از طریق سیستم GPS است. بدین معنی که در صورتی که پهپاد شما در منطقه ای باشد که از استاندارد CE تبعیت می کند  به صورت خودکار از طریق سیستم GPS پهپاد این منطقه شناسایی و در نتیجه از قوانین حاکم بر استاندارد CE تبعیت شده استفاده خواهد کرد.

یکی دیگر از این تفاوت ها در قسمت مربوط به مشخصات فنی هر پهپاد (حداقل در محصولات Dji)  یک آیتمی با نام Transmission Power یا EIRP وجود دارد. در این قسمت معمولا برای هر استاندارد رادیویی CE یا FCC یا MIC و یا SRRC میزان قدرت انتقال داده براساس dBm دسی بل نسبت به یک میلی وات بیان شده است. اگر در این قسمت دقت نمایید همیشه قدرت انتقال داده در استاندارد FCC بیشتر از استانداردهای دیگر است. پس در نتیجه بیشتر بودن قدرت انتقال ارسال داده در این استاندارد به افزایش برد پروازی در پهپادها در این استاندارد منتج می گردد.

fcc-or-ce

با توجه به توضیحات بالا به راحتی می توانید از قسمت مشخصات مربوط به هر پهپاد یا کوادکوپتر از قسمت Transmission Power یا EIRP به صورت بسیار ریز و دقیق میزان قدرت و توان ارسال داده یا سیگنال در هر یک از فرکانس های ۲.۴ و ۵.۸ گیگاهرتز را مشاهده نمایید و همچنین در استانداردهای مختلف رادیویی در سراسر جهان برد پروازی پهپادها را بدست آورید. پس در نتیجه پهپادها از نظر مدل براساس CE یا FCC تقسیم بندی نمی شوند و تنها این عبارات به معنای استانداردهای رادیویی حاکم بر مناطقی از جهان است که اگر پهپاد شما در هر منطقه متناسب با آن استاندارد قرار گیرد به کمک GPS از استاندارد حاکم بر آن منطقه تبعیت و پیروی خواهد کرد.

نظرات کاربران

  1. نام شما (اجباری)
    ایمیل شما (اجباری)
    متن نظر شما (اجباری)

    با ثبت نظر موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در گجت اعلام می‌کنم.

    ثبت نظر
  2. تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است...اولین نظر دهنده باشید !